Yeni Yılın İlk Günlerinde Yapılması GerekenlerHımm yeni yılın ilk günlerinde Stereo Mecmuasında yapılması gereken işler olacak yine! Kendi işlerimizin yanında yapılması gerekenlerin listesini bir yazalım bakalım ne kadarını tamamlayabileceğiz :)

1- Teknik ekip server'dan 2009 verilerini çekecek. Veriler gruplanacak. Mümkün olursa grafikler hazırlanacak.

2- Hazırlanan veriler ışığında 2009 Nasıl Geçti yazısı hazırlanacak

3- 2010 yılının ilk günlerinde Stereo Mecmuası Yılbaşı banner'ı değiştirilecek.

4- Yazmakta olduğun plak karşılaştırması yazısı tamamlanacak. Emin olmak için daha üst düzeyde sistemlerde denemeler yapılacak. Notlar yazılacak, resimler çekilecek. Yazının önemli noktaları İngilizceye çevrilecek. Yazı web sitesine atılacak. Olayda plak varsa o konu zevklidir. Bu maddeyi sevdim :)

5- CES'le ilgili sayı yapacak kadar fotoğraf bulabilir miyiz araştırılacak.

6- Hifi sayısının yazıları düzenlenmeye başlanacak. Ocak ayının sonunda yayınlamaya çalışıp bin bir türlü aksilikle Şubat ortasında ancak yayınlanabilecek.

7- Yine her gün Müzik Haberleri ve Hifi Haberlerinin çevirileri yapılacak. Haberler her gün aynı saatte yayınlanmaya çalışılacak

8- Forumlar denetlenecek. Yıllık yedekleme alınacak.

9- Server fatura ödememiz yaklaştığından muhasebecilik oynanacak. Bu sene reklam gelirleri server giderimizi karşılamadığından dolayı ne yapacağımız tartışılacak. Sonunda her sene olduğu gibi pamuk eller cebe denilecek. Bu sene kendi işlerimizdeki zarar yüzünden her şey daha zor olacak.

10 - Foruma veri girişleri her gün yapılacak. Umarım ilk bir kaç hafta bizim çocuklar boş olup yardımcı olabilirler :)

11 - Yeni yıl için iyi dilek mesajları hazırlanacak, okuyucularımıza gönderilecek.

12- Stereo Mecmuası Retro bölümü ve Sistemler Galerisi bölümleri kapatılacak. Boşa giden bir sürü emek ve çabaya kısa çaplı yas tutulacak. Sonra yası bir kenara bırakıp google'daki linklerin silinmesi için başvuru yapılacak. Subdomainler boşaltılacak. Sonra vakit kalırsa neden bunu beceremediğimiz tartışılacak.

13- Her gün sanki çok önemli gelişmeler olacakmış gibi istatistiklerimize bakılmaya devam edilecek. En azından ortalamanın altına düşmemişiz diye sevinilecek. Umarım hep böyle gider!

14- Her gün mecmua mail adresleri kontrol edilecek. Acaba hoş bir yazı, bir geri dönüş veya bir teşekkür var mı diye umutla mail adresi açılacak. Bu tarz mesajlar yerine şu ev sinema sistemi nasıldır diye sorular bulunacak. Sorular cevaplanacak! Rip of olmamak lazım sonuçta.

15- Diğer forumlarda mecmua hakkında bir soru veya görüş var mı kontrol edilecek eğer varsa yanıt yazılacak.

16- Arada sırada ben manyak mıyım bu kadar şeyle neden uğraşıyorum, otur müziğini dinle diye akıldan geçirilecek. Sonra kendi kendini telkin metodları ile rahatlanılacak. Show must go on, başka yolu yok!

17- Best Buy'a gidilecek. Magnolia mıdır nedir o görülecek. Bu konuda bir yazı yazılacak!

18- Şimdiden için daraldı. Başka madde yazılmayacak.

Şaka bir yana işten güçten fırsat bulunduğunda bunlar yapılacak. Tabii öncelik değer verdiğimiz insanlarla vakit geçirmek. Arta kalan zaman Stereo Mecmuası ve diğer hobiler ile doldurulacak. 2010 şimdiden dolu dolu geçeceğe benziyor. :)

Hiç yorum yok :