Hakan Cezayirli veya HakancezHakan Cezayirli veya Hakancez 1975 yılı İzmir doğumlu kendi halinde bir adamdır. İş güç anlamında başta bilişim sektörü olmak üzere bir sürü yerde parmağı vardır. Hobilerini çok seven bir adam olan Hakancez'in başına binbir çeşit dert açmıştır. Bu dertlerin ama tatlı olanlarının en önemlisi "Stereo Mecmuası" projesidir.

Hakancez’in hifi konusunda yazılarını yayınladığı internet sitesi ve blogları zaman içerisinde Türk odyofiller ve müzikseverler tarafından yoğun ilgi ile karşılanınca, Hakan Cezayirli, kullanıcıların birbirleri ile hifi ve müzik konularında konuşabilecekleri ve tartışabilecekleri geniş kapsamlı bir internet portalı projesi üzerinde çalışmaya başladı. Yoğun ilgi gösterilen forumlar, gelecekte Stereo Mecmuası’nı oluşturacak ekibinde bir araya gelmesini sağladı. Gitgide büyüyen web siteleri ve gelişen forumlar sayesinde Türkiye’nin dört bir yanından müzik ve hifi konularına meraklı internet kullanıcıları bir araya gelmeye başladı. Falan filan :) Stereo Mecmuası'nın gelişim hikayesini buradan okuyabilirsiniz...


Son derece garip bir alan adına sahip şahsi bloğum yani şu an okuduğunuz sayfalar ilk dönemlerde "Stereo Mecmuası"nın temellerini oluşturmuştur. Zaman içerisinde Hakancez'in kendi ilgi alakalı veya sevdiği konuları paylaştığı, biraz cıvık biraz ciddi bir blog haline gelmiştir. Zaman içerisinde binlerce içerik biriken sayfalarda Plak Koleksiyoncusunun Rehberi gibi kendi dilimizde referans haline gelen yazı dizilerinden Hifi Kızları gibi son derece cıvık içeriklere kadar kişisel beğenilerin yansıtıldığı bölümler vardır.Müzik dinlemeyi çok seven bir adam olarak orta seviye bir müzik sistemine sahip olmak çok doğaldır. "Stereo Mecmuası" sayesinde memleketteki her türlü ekipman bir şekilde elinden geçtiği için nefsi terbiye olmuş ve senelerden beri aynı sistemi kullanmaya devam eder. Pikaplara olan merakı zaman içerisinde zıvanadan çıkmış ve sonunda kendi pikabını üretmeyi başarmıştır. Bununla da yetinmemiş arkadaşlarının projelerine el vermiş hatta bazılarının isim babası olmuştur. 


Hakancez basit müzik sistemlerini pek sever. Forumlarda sade sistemi olan meraklılara hep aynı şeyi yazar; sade ve güzel. Evde kapıları kapattığı zaman evin dört bir köşesinde daha basit sistemlerini kullanmayı çok sever. Bir gün hayali tüm karmaşık sistemleri bir kenara atıp, çok basit bir sisteme sahip olmaktır :)


Vintage cihazlara ayrı bir sevgisi vardır. Hoş aslında ev ve deposunda yer olsa çok daha fazlasını alır mı almaz mı kendisi bile karar verebilmiş değildir. Ama sanırım kendini durduramayacaktır. :)


Sanılanın aksine asıl ilgi alanı tarihtir ve zaman içerisinde hem ailesinden hemde kendi aldığı kitaplarla çok ciddi bir kütüphane kurmayı başarmıştır. Çeşitli mahlas'larla ecnebi platformlarda bol bol yazıp çizmektedir. 


Yaşını başını almış bir adam olsa da, oyuncaktır, figürdür bayılır. İşi olmadığı zaman kendisini Figuratif Dükkan'dan ne alayım diye bakınmaya veya Figuratif Forum'larında takılmaya bayılır. Tintin'i bir ayrı sever...


İşi sebebi ile bilgisayar teknolojisini pek sever. Zamanında manyak modifikasyon olayları ve hız aşırtma deneyimlerinin arkasından bu işlerden elini eteğini çekmiş ancak oyun manyaklığı hiç durmamıştır. Hala hangi ekran kartını alsam diye ortalarda dolaşır. 


Konser olaylarına bayılır. Aslında Cezayirli familyası konser pek sever. Tek bir konser için kilometrelerce yol tepmekten korkmaz. Hifi coşkusu bir yere kadar asıl olan müzik dinlemektir atasözünün sıkı takipçisidir. Zaman içerisinde bu konununda b*kunu çıkartmayı becermiştir.


Son dönemlerde Cezayirli familyası 2.0 versiyonundan 2.1 versiyonuna yükselince deneyimlerini baba adayları ile paylaşmaya başlamış ve son dönemlerdeki en önemli mesaisi gaz çıkartmak ve alt temizlemek olmuştur.

HakanCez ile iletişime geçmek isterseniz, hemen her türlü sosyal ağda fink atmaktadır. Ama gözünüzü seveyim özellikle hifi tarafındaki sorularınızı Mecmua Forumlarından atın diye ricacıdır. Aşağıda fink attığı platformların linkleri var arzu ederseniz tıklayabilirsiniz...


 

Hiç yorum yok :