Figüratif Sanal Mağazası Açıldı!

Sizlere bir süre önce bahsettiğim Figüratif mağazası sonunda açıldı. Mağazanın sahibi MT (aka Bib Fortuna) benim çok uzun zamandır tanıdığım, çok sevdiğim kadim bir dostum. Figür dünyası konusunda son derece bilgili ve meraklı bir insanın yapacağı türden bir iş yapıyor. Ucu bucağı olmayan bir dünya içerisinden dikkatle seçilmiş ürünler, itibarlı markalar ile ülkemizdeki figür meraklıları için yepyeni bir heyecan yaratacaklarına inanıyorum.


Benim Figuratif sayesinde tanıştığım 2 marka var. Attakus ve Comix Buro. Attakus, gerçekten inanılmaz işler yapan bir Fransız firması. Meraklıların özellikle Femmes D'Auteurs serisine bayılacaklarına eminim. Ancak asıl bir seri var ki, ben yaştakileri heyecanlandıracaktır; Asterix serisi. Yukarıda resmini gördüğünüz Asterix Diaroması serinin en dikkat çeken ürünü. 37 cm. çapında, 31cm. yüksekliğindeki diaroma, Albert Uderzo'nun efsane tasarımı Asterix'in 50. yıldönümü için Attakus heykeltraşları ve Uderzo'nun şahsen katılımı ile sadece 500 kopya üretilmiş 50. yıla özel bir heykel çalışması. Tabii meraklılar için daha ulaşılabilir fiyatlara Asterix serisi büstlerde var..


Bahsettiğim diğer firma ise Comix Buro. Yine bir Fransız firması olan Comix Buro'nun Sketchbook'ları dikkat çekici. Bir nevi çizerlerin çizim eskizlerinin toplandığı kitaplar olarak açıklayabileceğimiz Sketchbook'lar ilk kez ülkemize ithal edildi. Meraklıların göz atmasında fayda var.

Figüratif'in sanal mağazasına ulaşmak için www.figuratifdukkan.com adresini kullanabilirsiniz. Sanal mağazada bayağı vakit geçireceksiniz, o kadar çok ürün var ki, bak bak bitmiyor.

Hiç yorum yok :