Blog Action Day 2011 #bad11 Açlık !

I am proud to take part in Blog Action Day Oct 16, 2011 www.blogactionday.org

Biliyorsunuz geçtiğimiz iki senedir  Blog Action Day’e katılıyorum. Artık geleneksel olduğu haliyle  bu sene de tüm dünyadan binlerce bloğun katıldığı organizasyona katıldım.  Her sene düzenlenen bu etkinlikle alakalı blogactionday.org adresinden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Bu senenin konusu: Gıda ve özellikle de açlık.

Açlığın vurduğu en masumlar yine çocuklar. Son birkaç ay içerisinde açlıktan ölen çocukların sayısı binlerce. Afrika'nın doğu sahillerinde bölgelerde genç yaşlı herkes ölümle burun buruna yaşıyor. Birleşmiş Milletler'in istatistiklerine göre milyonlarca insan yeterli şekilde beslenemiyor. Yeterli yardım ulaşmaması halinde hepsi ölümle burun buruna gelecek

Afrika'nın bu bölgeleri siyasal açıdan karman çorman. Siyaset ve dinin el attığı bu bölge kan ağlıyorlar. Siyasetten nefret ederim ama din normalde barışı ve sevgiyi ön plana çıkartan bir olgudur. Ancak dinleri alet ederek çıkartılan savaşlar yüzünden masumlar ölüyor. Dinler her zaman masumları koruyun derken bu coğrafya da tam tersi oluyor. Ahirette bunların hesabını nasıl verecekler bilemiyorum.

Bu bölgeye yardım etmenin en iyi yolu Türk Kızılayı. Kızılay Somali için yardım kampanyaları düzenliyor. Hemen hemen tüm bankalarda Kızılay hesapları var ve bu hesaplara para yatırabilirsiniz. Yukarıda Kızılay'ın banner'ını göreceksiniz. Web sitesinden daha ayrıntılı bilgi alabilmek mümkün!

Tabii tüm bu Afrika ile uğraşırken kendi ülkemizdeki yardıma muhtaç insanları unutmayalım...

Hiç yorum yok :