Filmlerde Pikaplar ve Plaklar; Labor Day (İşçi Bayramı)-2013Bu yazıdaki tüm emek Stereo Mecmuası Forumlarında üyemiz Sn Serdar Zımba'nın (aka Astramastra)

Çok satan bir kitaptan uyarlanan Labor Day in baş rollerinde Kate Winslet ve Josh Brolin 'i görüyoruz. Bilindik basit bir konusu olsa da flash back lerle ve Kate 'in oyunculuğu ile izlenesi bir film olmuş bence,tabii çocuk oyuncu Gattlin Griffith' i de unutmamak gerek her sahnede ki yüzünde ki ve gözlerinde ki tedirginlik ifadeleri çok başarılı.

Konu itibarı ile 1987 yılının işçi bayramında kocasının terk etmesi ile 13 yaşında ki oğlu ile yaşamaya çalışan ,depresyon ve panik atak geçiren asosyal olmuş bir kadının ,hafta sonu market alışverişi sırasında kaçak bir mahkumun biraz zorla da olsa evlerinde bir süre saklanmasını ikna ederek, geçirdikleri bu süre içerisinde her iki tarafta da bir aile olma özlemi ile anne ve oğulun kaçak mahkuma baba ve koca figürü yerine koymaları ve malum sonla biten bir film.

Film 13 yaşında yeni ergenliğe giren çocuğun ağzı ve bakış açısıyla anlatılıyor,

Filmin iki yerinde Dawson Creek ten tanıdığımız James Van Der Beek ve bir önceki Örümcek adam serisi ile herkesin tanıdığı Tobey Maguire küçük bir rol almış izleyenlere hoş bir sürpriz olmuş.

Yalnız bu filmde bir kere daha anladım ki yemek yapan her erkek kadının kalbinden geçer :)

IMDB: Labor Day [İşçi Bayramı] -2013Hiç yorum yok :