Bir Babanın Seyir DefteriBloğumda binbir çeşit yazı görmeye  alışmış okuyucular "Bir Babanın Seyir Defteri"ni görünce bu nereden çıktı diyeceklerdir. Açıkçası bu bölümü tamamen kendim için hazırladım. Erkek milleti olarak bizlerin de hamilelik süreci boyunca bazı sıkıntılarımız, bazı sorunlarımız oluyor. Ancak çoğu zaman bunları bir kenara atıp ilerlemeye devam etmeniz gerekiyor. Yazmak beni her zaman rahatlatan bir şey, hal böyle olunca bende çala kalem bazı yaşadıklarımı kaleme aldım. Bir nevi günlük tadında. Hem yaşadıklarımı hemde gözlemlerimi kendimce espri bir dille kaleme almaya çalıştım. Sonuçta ortaya "Bir Babanın Seyir Defteri" çıktı. 

Yazılarımı okudukça, bu yazıların bazı hemcinslerime faydalı olabileceğini gördüm ve bloğumda paylaşmaya karar verdim. Bir çok yazı hiç düzenlenmeden olduğu halleri ile yayınlanmış oldu. Sadece biraz vakit yaratıp her yazı için eğlenceli banner'lar yaptım. Hemen her sayfada bir vukuatım var anlayacağınız. Tabii ki bir iş yapıyorsan adam gibi yap sözünden hareketle gedikli bir blog yazarı olarak kullanım kolaylığı için bazı güzelliklerde yaptım okuyucularıma. Bir Babanın Seyir Defteri Kullanım Kılavuzu  bu yazıları nasıl efektif bir şekilde kullanabileceğiniz ile alakalı ipuçları barındırıyor. 

"Bir Babanın Seyir Defteri" oğlum Ali'nin ilk haberini almamla daha doğrusu varlığını öğrenmem ile başladı. Yaşanan tüm önemli süreçleri bölümler halinde yazmadım. Bazıları ciddi, bazıları esprili yazılar. Sonradan baktım ki, bu yazılar oğluma bir nevi anı defteri olarak kalacak. Bu düşünce de hoşuma gitti. Akabinde yazdıkça yazdım... Yazdıkça da rahatladım doğrusu. Bir nevi günlük gibi. 

Ecnebilerde. baba, anne veya aile blogları pek popüler. Bende bazılarından faydalandım. Kendi dilimizde ise genelde annelerin bakış açısından çok bilgi var. Babalar hakkındaki bloglar ise pek az. Umuyorum deneyimlerim yeni baba olacaklar için yararlı olur. 

Keyifle okumanız dileği ile... 
Hiç yorum yok :